#20/21 Blogmas - Mamy choinkę. Nie mamy pierniczków.

środa, grudnia 21, 2016

Dziś znów post podwójny, ponieważ poległam po raz drugi. Tym razem ja odpłynęłam w otchłań niedyspozycji, podczas gdy moje dziecko regeneruje się znakomicie i codziennie pozyskuje nowe umiejętności. Od  trzech dni bez problemu wdrapuje się na kanapę i łóżko. Kolejne wysokości nie stanowią dla niej problemu... Osiwieję do reszty! Tymczasem ona z królewskim uśmiechem wita tatę machając z kanapy, a jeszcze chwilę wcześniej 'czyta' gazetę (jak mama). Mała papużka.
Mamy choinkę (1). Zmieniły się nasze potrzeby i nasz tata kupił nam choineczkę na drewnianym pieńku (2).  Z racji tego, że w naszym domu królują żywe kolory i białych ścian oprócz kawałka kuchni nie uświadczysz, to i nasza choinka jest kolorowa. Ozdoby pozostały te same co rok temu i dwa lata temu itd. (3) Te drewniane moim zdaniem mają najwięcej uroku (4).
Ozdoby małe i maleńkie (5) i każda z innej parafii (6)(7), ale kiedy zabłysły światełka (8) nasza mała choineczka nabrała mocy i świątecznego uroku. Martyna cieszy się za każdym razem, kiedy włączamy światełka. Cieszy się tak, jakby za każdym razem widziała je po raz pierwszy.Nie obyło się bez ekscesów przy napełnianiu świątecznym duchem naszego drzewka... Pierwsze trzy dni drzewko stało z garstką ozdób (9), bo ciągle brakowało czasu, na więcej. Moja Mała Pomocnica do tej pory uważa, że bombki najlepiej czują się na jej kolorowej macie (10). Kiedy mama pracowała, córka pracowała jeszcze więcej ozdabiając w tym czasie nasz pokój. Obowiązkowa była też szafka z zapasami mamy (11). Zabrakło nam gwiazdki na szczycie choinki, więc nasz tata znalazł z córką ciekawe rozwiązanie dla tego problemu (12).

...i w dalszym ciągu nie mamy pierniczków. Jeśli nie skorzystamy z naszego ulubionego przepisu (klik), to nie ma nic straconego, w końcu mieszkamy przecież w mieście pierników. Toruński Kopernik codziennie od progu wita pięknym zapachem, a i my mamy w domu paczkę tych toruńskich specjałów ;) 

21 komentarze

 1. Haha, rzeczywiście Wasza "gwiazda" jest jedyna w swoim rodzaju! :D Jest urocza ❤

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham Toruń :) mamy z mężem mnóstwo wspaniałych wspomnień z nim związanych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super choinka. Mieszkam pod Toruniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja choinka ciągle nie ubrana, bo mam małego kota i duże wątpliwości co do słuszności ubierania choinki w tym roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie w tym roku pierników nie będzie, dałam ciała ;) Za rok nadrobię :) A Twoja Niunia ma cudne kierdziołki na głowie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczne masz ozdoby na choince :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna choineczka :D Ślicznie się prezentuje. My wczoraj stroiliśmy naszą. Uwielbiam zapach choinki :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja pierniki już dawno temu zrobiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja dzisiaj właśnie ubierałam choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Choinka piękna a szczyt choinki boski :D

  OdpowiedzUsuń
 12. No, no... czubek choinki wymiata :D

  OdpowiedzUsuń
 13. szafka z zapasami u nas tez jest ciekawym punktem

  OdpowiedzUsuń
 14. Śliczne ozdoby :) Wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Istny, przepiękny misz-masz :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Super choinka! Cóż.. nietypowe rozwiązanie na brak gwiazdki :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Tak zgadzam się, że czubek choinki jest wyjątkowy :)Choinka cała piękna. W tym roku na choinkę z braku wielu ozdób powiesiłam lizaki, które w magiczny sposób szybko zniknęły :)
  U mnie też ktoś wdrapywał się na choinkę :)
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Mam na imię Aneta i czytam wszystkie komentarze, które zostawiacie. Chętnie na nie odpowiadam, jeśli tylko mam czas :)

Przyznaję, że usuwam spam :)

Jeśli chcesz napisać do mnie całkiem prywatnie, korzystaj z maila: espe.blog@gmail.com

Pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
50% rabatu na ponad 100 tytułów!