Blogmas 2016 - witajcie w grudniu

czwartek, grudnia 01, 2016

Od trzech lat nie jestem fanką grudnia. Kiedyś chyba nawet lubiłam święta. Na chwilę obecną, chociaż staram się przełamać i rozluźnić się w klimacie świątecznym, to nadal w głowie gdzieś mi kołacze, że dzień przez Mikołajkami zmarł mi tata. To był okropny grudzień, a wcześniej okropne 5 miesięcy z białaczką. Nikomu nie życzę takiego samopoczucia, takiego żalu, takich emocji i tego płaczu z bezsilności. Tego czasu gdy wszyscy wokół się cieszą i pytają czemu jesteś taka posępna... No cóż, przeprowadziłam się do innego miasta i nie każdy znał moją rodzinną tragedię. Czas leczy rany. Mam własną rodzinę, nową codzienność, uśmiechy i troski, ale minie jeszcze dużo czasu, nim będę mogła oddychać spokojnie, bo nie pogodziłam się z tym co się wtedy stało.


Zdecydowałam się na udział w Blogmas 2016 organizowanym przez Milenę z bloga makelifeperfect.pl i mam nadzieję, że regularne pisanie i angażowanie się w ten projekt oswoi mnie na nowo z grudniem, a tym samym będzie natchnieniem do regularnego pisania. Przyznam, że regularne pisanie sprawia mi dużą frajdę i idzie mi to chyba coraz lepiej. 
Odliczajcie zatem razem ze mną. To będą drugie święta mojej córeczki. W czasie pierwszych była jeszcze maleńka, bo miała tylko 4 miesiące. Pęd podróżowania między jedną, a drugą rodziną nie wyszedł nam na dobre. Byliśmy po porostu zmęczeni i długo wracaliśmy do naszego codziennego rytmu. Tym razem Martyna będzie miała już rok i cztery miesiące. Dużo więcej rozumie i mam nadzieję, że ten czas będzie dla niej przyjemniejszy ;)
Czasem zdarzają się posty, w których nie ma ani słowa o kosmetykach, ale wydaje mi się, że i takie są potrzebne. Do jutra!14 komentarze

 1. Blogmas to dla mnie zbyt ambitny projekt. Lubie pisac dlugie posty i z pewnoscia dopadlyby mnie wyrzuty, ze nie wszystko jest dopiete na ostatni guzik :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie nie masz powodu dobrze wspominać grudnia. Blogmas dobrze Ci zrobi, trochę się oderwiesz :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę odliczać razem z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. też biorę udział i będę śledzić Twoje wpisy ; )

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam też podobne podejście do świąt i identyczną sytuację do twojej tylko u mnie to było 27 listopada.. teraz była druga rocznica. Ale u mnie doszły do tego jeszcze inne rzeczy z którymi muszę jeszcze "walczyć" z dwa lata.. dlatego póki co marzenia o remoncie i własnym kącie muszą poczekać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że dzięki swojej rodzinie zapomnisz o tych ciężkich chwilach i znowu polubisz grudzień :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie będę czytać Twoje świąteczne wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Współczuję Ci tej sprawy z tatą. Też biorę udział w tej akcji , twój kalendarz bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń

Cześć! Mam na imię Aneta i czytam wszystkie komentarze, które zostawiacie. Chętnie na nie odpowiadam, jeśli tylko mam czas :)

Przyznaję, że usuwam spam :)

Jeśli chcesz napisać do mnie całkiem prywatnie, korzystaj z maila: espe.blog@gmail.com

Pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
50% rabatu na ponad 100 tytułów!